Obsługa kadrowo-płacowa – najważniejsze zalety

Według badań Instytutu Gallupa z 2018 roku, tylko 37% Polaków oceniło swoją pracę jako „dobrą”, natomiast tylko 5% jako „świetną”. Oznacza to, że ponad połowa Polaków nie jest zadowolona ze swojej pracy. Dlaczego? Powodów może być wiele. Szukając stanowiska dla siebie, każdy z nas marzy by robić to, co lubi i co wychodzi mu najlepiej. Taka praca zwiększa zarówno satysfakcję jak i wydajność pracownika, co w praktyce przekłada się na lepsze wyniki finansowe i sukces firmy. Założyciele firm rozpoczynają swój biznes od pomysłu. Często są ekspertami w danej dziedzinie i posiadają kluczowe kompetencje branżowe, jak np. umiejętność programowania. Nasz programista opracowuje koncepcję i chce założyć działalność gospodarczą zajmującą się informatyką, ponieważ ta dziedzina nie ma przed nim tajemnic oraz sprawia mu przyjemność. To właśnie w tym momencie nasz przedsiębiorca zderza się z regulacjami prawnymi i podatkowymi. Ustawodawcy tworząc kolejne wymogi prawne nakładają na przedsiębiorców wiele obowiązków, które zazwyczaj nie są kluczowe dla firmy, a jedynie spełniają rolę pomocniczą często utrudniając życie przedsiębiorcom. Właśnie taką rolę pełni zazwyczaj obsługa kadrowo-płacowa.

Obsługa kadrowo-płacowa

Obsługa kadrowo-płacowa pozostaje niezbędna w każdym przedsiębiorstwie bez względu na to, czy firma zatrudnia 5 osób, czy 500. Prowadzenie kadr i płac wymaga wiele wysiłku. Znajomość wciąż zmieniających się przepisów prawnych i ich interpretacja czy naliczanie pensji to tylko niektóre z wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami każdego dnia. Dodatkowo, czynności związane z kadrami, płacami, umowami, urlopami to działania żmudne i czasochłonne. Z tego powodu, coraz więcej przedsiębiorców dostrzega zalety outsourcingu obsługi kadrowo-płacowej.

Zalety outsourcingu kadr i płac

Outsourcing jest rozwiązaniem zdecydowanie tańszym od utworzenia i prowadzenia własnego działu kadr i płac. Dzięki powierzeniu podmiotowi zewnętrznemu zadań tego działu, unikniemy wydatków związanych z utrzymaniem etatów, kosztów stałych (takich jak powierzchnia biurowa). Zmniejszymy także zobowiązania związane ze szkoleniami, zakupem sprzętu komputerowego i wdrożeniem systemów oprogramowania.

Kolejną zaletą outsourcingu kadr i płac z perspektywy przedsiębiorcy jest zaoszczędzony czas. Przekazanie obowiązków kadrowo-płacowych zewnętrznej firmie pozwala na rezygnację z wykonywania czasochłonnych czynności administracyjnych. Dzięki temu firma może skupić się na realizacji celów strategicznych, zachowując wysoką wydajność przy wykonywaniu swoich obowiązków.

Zewnętrzna obsługa kadrowo-płacowa umożliwia również częściowe przeniesienie odpowiedzialności wobec instytucji publiczno-prawnych na inny podmiot. Oznacza to, że firma zewnętrzna może reprezentować przedsiębiorcę we wszystkich czynnościach związanych z instytucjami takimi jak ZUS, Państwowa Inspekcja Pracy czy Urząd Skarbowy, przygotowywać dokumenty w imieniu przedsiębiorcy oraz je składać.

Kadry i płace przekazywane biurom rachunkowym

Bardzo popularnym rozwiązaniem wśród małych i średnich firm pozostaje powierzenie zadań działu kadr i płac biurom rachunkowym. Zewnętrzni specjaliści w dziedzinie księgowości potrafią spojrzeć na potrzeby firmy obiektywnym okiem i zachowując neutralność zaproponować rozwiązania umożliwiające zwiększenie efektywności zatrudnienia, a tym samym zmniejszenie wydatków. Dzięki temu zarządzanie firmą staje znacznie łatwiejsze, a przedsiębiorca może skupić się na swojej głównej działalności pozostawiając kadry i płace swojej firmy w rękach profesjonalistów.

Biuro Księgowe RABAT Dla Biura Księgowego RABAT, obsługa kadrowo-płacowa nie pełni roli pobocznej. Wręcz przeciwnie, jest to kluczowa kompetencja naszego biura sprawiająca nam wiele satysfakcji. Dzięki temu, że lubimy swoją pracę i nowe wyzwania, obsługa kadrowo-płacowa Twojej firmy będzie dla nas przyjemnością. Zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą abyśmy wspólnie mogli umówić potrzeby Twojego przedsiębiorstwa i dostosować ofertę tak, aby Twoja firma mogła skupić się na tym, na czym zna się najlepiej pozostawiając kadry i płace ekspertom kadrowo-płacowym RABAT


Kreator oferty

Skorzystaj z naszego formularza kreatora oferty i złóż zapytania. Otrzymasz szybką, niezobowiązującą wycenę.
Krok 1 z 4

Biuro Księgowe sp z o.o. Rabat s.k.

ul. Wojska Polskiego 4A
63-400 Ostrów Wielkopolski
+48 62 735 19 41
biuro@biuro-rabat.pl